1. a 2. oblastní žebříček Západočeské oblasti
Oblastní přebor ve sprintu a na dlouhé trati

 •  propozice 
 •  parametry tratí:
 • přihlášení:
  • sobota -  oddíly ,  kategorie 
  • neděle -  oddíly ,  kategorie 
 • startovky:
  • sobota -  oddíly ,  kategorie 
  • neděle -  oddíly ,  kategorie 
 •  pokyny 
 •  výsledky 
 • KE STAŽENÍ

  Slovo na závěr

      A závody jsou za námi. Nejprve k sobotnímu skotačení na Kypě. Myslím, že jste se s tím všichni vypořádali vcelku slušně, nikdo již vytrhane a odvezené koleje nehledal. Počasí bylo vcelku přívětivé, vše klapalo, jak mělo. Dokonce ani nikdo z našich spoluobčanů, co operovali tam u kontejnerů nikomu nic neodcizil. Výsledky máte nahoře, jen lehce okomentuji hlavní mužskou kategorii. Většina závodníků (pouze Pavel Käss běžel zleva) to vzala zprava. Zde nastalo několik variant, jak závodníci brali kontroly. Pepa Milota (29.37) to vzal 101, 103, 120, 122, 124, 104, 106 - 115, 116, 121. Nparosto stejnou volbu měl i druhý mariánskolázeňák Honza Michalec (shoda náhod nebo nějaká nepovolená výměna informací .... ?? Vzhledem k tomu, že po sobě startovali 18 minut, tak asi pouze ta náhoda). Vzít 120ku na začátku se ukázalo jako nejlepší (nikdo jiný již takto neběžel). Milan Bílý (31.17) šel 101, 103, 122, 124, 104, 106 - 115, 120, 116, 121. Jirka Crha (31.44) 101, 103, 104, 122, 124, 106 a dále jako Milan. Ostatní závodníci si vybírali podobné, různě modifikované postupy. Pokud budete mít někdy chvilku času, stáhněte si data pro Oorg a pusťte si animaci závodu a tam vám to ukáže kudy kdo běžel. Docela pěkná podívaná, jak se tam ty barevný stopy klikatí. I u ostatních kategorií povětšinou platilo - co závodník, to originál.
       V neděli už to tak jednoduché nebylo. Jak jsem již zmínil, že tam budete až tak dlouho jsem neodhadoval a ani neměl v plánu. Ale naštěstí z lesa se vrátili všichni, i pan Sedláček z Kralovic, kterému patří náš obdiv, neboť byť začátečník, absolv oval celou trať H35, kdy tam byl přes 4 hodiny (243.15). Poslední asi 4 kontroly razil pou ze do mapy, neboť krabičky již vyply. Ale zvládl to. V hlavních kategoriích si pro vítězst ví museli dojet běžci z daleka a věkem již veteránským. Míra Seidl, kterého jsem pasoval n a favorita, tak si raději v sobotu špatně šlápnul při běhání a v neděli raději nešel. Douf ám, že jsem vás neodradil od toho, jezdit i nadále na závody pořádané naším oddílem. Příšt í dlouhou už snad bude pořádat někdo jiný, ať i já můžu nadávat staviteli. Mějte se pěkně, děkujeme vám za účast, uvidíme se na dalších závodech.      Letošní rok opět otevíráme západočeskou O-sezónu sobotním závodem kratšího charakteru v prostorách našeho města, konkrétněji příměstského lesíku, krásné Kypy. Bohužel Zámecký park již došel, takže v nejbližších letech se plavat ať v Ohři a jeho slepém rameni nebo v jezírku Husových sadů, viz úspěšný loňský rok, prostě nebude, byť již zazněly hlasy od závodníků, že je to škoda a už to nebude ono. I když myslím, že Kypa dokáže nabídnout nejedno překvapení a krásu. Abychom se vyvarovali zmatků jako před dvěma lety, tak říkám předem, že ty koleje na mapě zakreslené tam skutečně již nejsou. Někteří to minule zjistily až v cíli, že dvakrát přes ně přebíhali a ony nikde.
      A následuje nedělní přebor na dlouhé, která letos bude asi i trochu vyšší než tomu bylo na stejném místě vloni. Pokouším se to postavit opět  já , tak doufám, že se mnou alespoň pár slov do budoucna prohodíte a nezavrhnete mne. Poběží se na zbrusu nové mapě Hřebeny, kterou pro Vás připravil náš hasič Olín. Od navazujícího Podlesí na první pohled přibylo trošku hnědé barvy. Pro kouknutí máte dole tři malé ukázečky, ale nebojte, na těchto kouscích zrovna kontrola nebude (i když zatím tratě nejsou 100%ně postavené). Název mapy je odvozen od stejnojmenné zapadlé vesničky, ve které stojí zřícenina hradu Hartenberg, na který se budete moci podívat.
      Doufám že Vás tímto neodradím, že se dostavíte v hojném počtu, radostně naladěni a připraveni mít odpověď (někteří tedy plná ústa výmluv, proč nemohli makat - třeba jako já) na otázku jara "Jakpa jste trénovali přes zimu".

  Těšíme se na Vás        .....................   BSO
       6.3.  Tak jsem se byl dneska podívat v místech, kde se za tři týdny (hrome, ten čas letí, to už je za chvíli) koná přebor oblasti na dlouhé.Dovolím si podělit se s Vámi o něco zážitků. Bylo to příjemné čtyřhodinové proklusnutí-projití v docela chladném počasí, na umrzlé zemi, kterou pokrýval poprašek (místy až vrstva) sněhu. Mohu-li poradit, nikdy nechoďte takto do lesa jen v keckách, docela jsem si i zalyžoval chvílema. Cestou jsem potkal tři srnky, jednoho zajíce, dvě větvičky (jedno spís větev) co se otřely o mou krásnou tvář, na které tudíž jsou znaky, jak bych se s někým popral - ale co bych pro Vás nevytrpěl (až doběhnete asi budu trpět více). Pár foteček z lesa je  zde .
      Teď musím tratě ještě trochu doladit, parametry budou přibližně jako vloni, myslím že pro většinu kategorií to bylo akorát. Snažím se to nakroutit aspoň trochu rozumně, aby se Vám líbilo v lese, dokonce i postupy přes řeku Svatavku jsou v blízkosti mostů - ať pěších či železničních (ne těch samozřejmě musíte být opatrní, vlak asi sám od sebe neuhne, to ještě zdůrazníme v pokynech). Vlak směr Sokolov projíždí přes mosty v časech 10:18, 12:18, 13:18, 14:18 a směr Kraslice 11:16, 11:53, 12:53, 13:53 vše ±5 minut (se zpožděním nepočítám, to se přeci nemůže na naší železnici stát - je ale pravdou, že na této trati jezdí soukromníci).
  Možná se někomu bude zdát, že jsem moc měkký co se kilometrů týče, ale na oblastní výkonnost to bude postačovat, snad. Myslím ale, že zase to trošku dorovnají metry do výšky, kterých je trochu víc, než vloni. Ne že bych zrovinka naschvál vás honil z jednoho kopce na druhý, ale když na té mapě je docela dost té hnědé, tak ono to naskáče samo. Abyste se ale hned nepolekali a nevzdávali to předem, až si přečtete parametry, tak převýško počítám vždy po čáře, tzn. že ne vše se bude muset nastoupat.  Loňský  čas vítěze (mluvím teď o hlavní mužské kategorii) 96 minut je na úrovni klasiky na nároďáku, ale ostatní většina dosáhla času vyššího - dostačujícího?. Přijeďte, zaběháte si a budete mi moci říci co a jak pro příště. I když doufám, že příští rok si budu moct tu dlouhou (aspoň oblastní) vyhrát - to píšu tedy pro případ, že bych příští zimu opět trochu víc potrénoval, ne jako poslední dva tři roky, kdy to se mnou jde z kopce.


      PARAMETRY TRATÍ - neděle
    kategorie     délka  převýš. kontrol     občerstvovačka
    D10, H10       2.3km  90m   7k     ---
    D12, D65       2.7km  110m   9k     ---
    D14, D55, H12, H65  4.1km  130m  11k     ---
    D16, D45, H14, H55  5.4km  310m  13k     2.7km      6k
    D18, D35       7.0km  380m  17k     3.5km      8k
    H16, H45       7.9km  395m  18k     3.6km      8k
    H18, H35      10.2km  540m  23k     3.6km,7.2km   7k,14k
    D21         8.7km  415m  22k     4.7km     11k
    H21         15.0km  760m  29k     3.9km,8.9km   8k,13k
             
       

      nelekejte se prosím hned jak to uvidíte, jak jsem již psal dříve někde výše, převýšení je počítáno po čáře, takže ve skutečnosti se toho naběhá méně, ...... nebo více :) Mno, ještě máte dva týdny na potrénování.

    pilous         

    bso.webpark.cz